• Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną.
• W poniedziałek 3 Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odbędą się w porządku niedzielnym.
• We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona Strażaków. O godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. w intencji Strażaków naszej parafii i ich rodzin. Po Mszy św. poświęcenie nowego samochodu strażackiego.
• Rozpoczął się miesiąc Maj, poświęcony NMP. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych. W tygodniu o godz. 17.30 w niedzielę o 14.30.
• W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i modlitwy o powołania oraz wynagradzającej Bożemu Sercu.
• W piątek zapraszam na Mszę św. szkolną, podczas której zostaną poświęcone różańce i wręczone dzieciom komunijnym.
• W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. W Seminarium – Świecenia Diakonatu.
• Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni, panom za skoszenie trawy na podwórku plebanijnym, osobom, które rozebrały dekoracje świąteczne i przystroiły ołtarze. W nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne Rodziny według wyznaczonej listy.
• Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 9 maja z podziałem na trzy grupy. I grupa o godz. 9.00, II grupa o godz. 10.30 i III grupa o godz. 12.00.
• Spowiedź św. dzieci komunijnych odbędzie się w sobotę 8 maja o godz. 9.00 – chłopcy, o godz. 10. 00 – dziewczynki.
• Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 16 maja br. O godz. 10.30 Dzieci rocznicowe zapraszam do spowiedzi św. w sobotę 15 maja na godz. 10.00.
• Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary, które składacie w kościele, jak również na konto parafialne.
• Dzisiejsza kolekta, przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu, za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry.
• Zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
• Zapowiedzi przedślubne: Maria Kessler z Zimnic Wielkich i Andrzej Czernia z Mechnic – zap. II.
• Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać, jak to wcześniej było w zwyczaju, modlitwę do św. Michała Archanioła.
• W kalendarzu liturgicznym od wieków każda środa jest dniem poświęconym św. Józefowi. W związku z trwającym Rokiem św. Józefa w każdą środę w naszej parafii będzie sprawowana Msza święta wotywna o św. Józefie.
• Mając na uwadze zdrowie i życie naszych parafian zwracam się z gorącym apelem do wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych, tj. zachowanie właściwego dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.
W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 18 osób.
Ks. Daniel Breguła - proboszcz