OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
W poniedziałek 31.05 ostatnie Nabożeństwo Majowe – Bóg zapłać za udział i wspólną modlitwę.
We wtorek 01.06 swoje święto mają dzieci. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.
W środę 02.06 - dzień patronalny św. Jana Pawła II. Zapraszam na Mszę św. O godz. 18.00.
W czwartek 03.06 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 7:00, 9.00 – z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 12.00 - po procesji. Zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała, która jest świadectwem naszej wiary: Dzieci Komunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków, Panów do baldachimu i latarni oraz Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu całej procesji. Zechciejmy także w tym dniu przystroić nasze domy. Podczas procesji proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Przez cały tydzień będzie trwała Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam na nabożeństwa Eucharystyczne z procesją wokół kościoła.
W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i modlitwy o powołania oraz wynagradzającej Bożemu Sercu.
W piątek zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.
Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni, domu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać tym osobom, które w sobotę zadbały o porządek wokół kościoła, na parkingu oraz podwórku plebanijnym. W nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne Rodziny według wyznaczonej listy.
Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary.
Dzisiejsza kolekta, przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu.
Drodzy Parafianie. Na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej został wybrany wzór pomnika dla śp. Księdza Proboszcza Ryszarda Michalika. Chciałbym Was gorąco prosić o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia. Szacunkowy koszt to około 18 tyś. zł.
W niedzielę 6 czerwca, członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św. będą przed kościołem zbierali na ten cel ofiary. Środki finansowe można będzie składać także na konto parafialne z dopiskiem: na pomnik, oraz osobiście u członków Rady Parafialnej lub u ks. Proboszcza. Za waszą wyrozumiałość i ofiarność już dziś z góry składam Wam gorące Bóg zapłać!!!
Zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
Zapowiedzi przedślubne: Joanna Pasternok z Dańca i Dawid Jurek z Chróściny – zap. III.
Mając  na uwadze zdrowie i życie naszych  parafian zwracam się z gorącym apelem
do wszystkich o przestrzeganie zasad  bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych, tj. zachowanie właściwego dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.
W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 18 osób.

Ks. Daniel Breguła - proboszcz