13.06.2021

• Przeżywamy dziś XI niedzielę zwykłą.

• Zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 19.00. W zakrystii można się zaopatrzyć w świece i śpiewnik fatimski.

• W piątek zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

• W sobotę od godz. 8.30 odbędą się odwiedziny chorych. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym w sobotę o godz. 9.00 zapraszam parafian z Chróściny do uporządkowania terenu wokół kościoła, parkingu i podwórka plebanii.

• Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni. W nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne Rodziny według wyznaczonej listy.

• Dzisiejsza kolekta, jak również za tydzień przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu. Zapowiadana dzisiejsza zbiórka przed kościołem na Świątynię Opatrzności Bożej została odwołana.

• Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na pomnik śp. Ks. Proboszcza Ryszarda Michalika. Zebrano kwotę 9 736,50 zł. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem pomnik będzie gotowy pod koniec sierpnia.

• Dziękuję także za jałmużnę wielkopostną składaną do skarbonek Caritas. Zebrana kwotę w wysokości 1 150 zł. Przekazano do centrali Caritas w Opolu, a ofiarę na Misje od dzieci komunijnych w kwocie 400 zł., przekazano na Fundusz Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej. Bóg zapłać!!!

• Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścinie zaprasza na zebranie informacyjne dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów w dniu 16.06.2021 r. (środa) o godz. 18.00 do Szkoły w Chróścinie.

• Zachęcam do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.

• Limity wiernych w kościołach. Możliwość sprawowania Mszy św. poza kościołem. W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego od 13.06 może być zajęte 50% dostępnych miejsc siedzących i stojących, a od 26.06 – 75% tychże miejsc z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.

• W związku z nowym określeniem limitów udziału w celebracjach w kościołach bądź kaplicach, Biskup Opolski odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

• Biskup Opolski przywraca posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej wobec chorych.