Ogłoszenia 03.10.2021

• Przeżywamy dziś XXVII niedzielę zwykłą. Zapraszam na różaniec o 14.30, po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w salce parafialnej.
    • W tym tygodniu wspominać będziemy świętych: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. S. Faustynę Kowalską, w czwartek NMP Różańcową.
    • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam do modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Msze św. o 7.00 i o 18.00 – szkolna. Po mszy szkolnej spotkanie lektorów, ministrantów.
    • W przyszłą sobotę 9.10. od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    • Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, w niedziele o 14.30.
    • Za tydzień w niedzielę 10.10. obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia materialnego edukacji zdolnych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Będzie można również nabyć „Papieskie Kremówki” w sam raz do niedzielnej kawy.
    • Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni, ofiary na kwiaty i za wszelkie prace na rzecz naszej parafii. W nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne Rodziny według wyznaczonej listy.
    • Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary. Dziękuję także za dożynkowe dary w postaci przeróżnych przetworów, za ofiarę na zakup alby oraz za kwotę 1500 zł., która otwiera zbiórkę na nowe figurki do stajenki. Każdy darczyńca na ten cel mile widziany. Przed tygodniem na pokrycie rachunków za wodę i śmieci na cmentarzu zebraliśmy 3 460,05 zł. Bóg zapłać!
    • Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na WT UO. Za tydzień kolekta parafialna.
    • Zapowiedzi przedmałżeńskie: Izabela Warzyc zd. Niemczyk z Mechnic oraz Łukasz Warzyc z Mechnic – zap. III
    • Rozliczenie pomnika śp. Ks. Proboszcza Ryszarda Michalika: łącznie zebrano kwotę 17 716,50 zł. Na tę kwotę składały się ofiary zebrane w kościele, na konto oraz ofiara rodziców śp. ks. Ryszarda Michalika. Za pomnik zapłaciliśmy 16 450 zł. W najbliższym czasie na grobie pojawią się jeszcze lampka i wazon na kwiaty. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność!
    • W kinach pojawił się film pt. Fatima. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom ludzi. Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa ANDREA BOCELLI. Na film można wybrać się samemu, bądź jest możliwość zorganizowanego seansu dla wcześniej zgłoszonej grupy. Chętnych, którzy chcieliby wybrać się do kina proszę o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli. termin i godzina seansu zostanie podana po zakończeniu zapisów.                                  Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!                  Ks. Daniel Breguła – proboszcz